Mam pyatnie ile wydajecie na żywność? - Forum
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Wątek

Mam pyatnie ile wydajecie na żywność?

78odp.
Strona 4 z 4
Odsłon wątku: 19251
Avatar użytkownika osa
osaPoziom:
  • Zarejestrowany: 26.11.2009, 13:35
  • Posty: 998
  • Zgłoś naruszenie zasad
12 marca 2011, 19:16 | ID: 448963

Jestem zszokowana cenami żywności. Kiedyś za 100 zł robiłam zakupy na cały tydzień. Obecnie biorąc pod uwage szereg innych potrzeb na zakupy przy 4 os. rodzinie wydaję 100 codziennie i dodam, że codziennie nie gotuję obiadów. Szok! Ile to trzeba zarabiać żeby w tym kraju żyć!

Ostatnio edytowany: 12.03.2011, 19:17, przez: osa
Avatar użytkownika czerwona panienka
  • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
  • Posty: 21500
61
  • Zgłoś naruszenie zasad
13 marca 2011, 20:09 | ID: 450449

Ja też wolę kupić mniej ale lepszą jakościowo wędlinę. Najczęściej jednak kupujemy kawał mięsa i sami wędzimy szynki- chociaż wiemy co jemy ;)

Avatar użytkownika ACZ
ACZPoziom:
  • Zarejestrowany: 03.09.2011, 12:26
  • Posty: 8
62
  • Zgłoś naruszenie zasad
3 września 2011, 12:39 | ID: 626858

ok. 2000 zł miesięcznie na 4 dorosłe osoby. I kupujemy głównie w BIEDRONCE i LIDLU.
15 zł na osobę/ dziennie to absolutne minimum. Wydaje mi się, że jemy bardzo skromnie. Sam chleb kosztuje w BIEDRONCE 1,59 zł a dziennie idą 3 (2 dorosłych mężczyzn zjada na śniadanie, do pracy i na kolacje 1 chleb).
Na przykład przed chwilą poszłam do biedronki i kupiłam tylko: 4 chleby, 2,5 kg pomidorów (są po 1,77 zł za kg). śmietanę i bułkę tartą i wydałam 16,30 a z tego nie da się zrobic obiadu. Wczoraj w pracy na śniadanie i lunch kupiłam 3 kajzerki (0.17 zł w Carrefour), najtańszy ser żółty (3 zł) i majonez za 1,5 i wydałam 5 zł, a przecież trzeba coś zjeśc na obiad i kolacje.

Avatar użytkownika ptaszek1984
ptaszek1984Poziom:
  • Zarejestrowany: 27.02.2011, 17:01
  • Posty: 51
63
  • Zgłoś naruszenie zasad
3 września 2011, 13:58 | ID: 626893

moja rodzina to ja i mój mąż i 100 zł tygodniowo wydajemy na konsumpcję. Jak przyoszczędze trochę to tak z 80 zł.a na obiadki to kawał wieprzowinki z mięsnego kupujemy i jest o wiele taniej

Avatar użytkownika ACZ
ACZPoziom:
  • Zarejestrowany: 03.09.2011, 12:26
  • Posty: 8
64
  • Zgłoś naruszenie zasad
3 września 2011, 14:05 | ID: 626897
Odp. na: #63

320 zł miesięcznie na jedzenie dla 2 osób? 160 zł miesięcznie na osobę? Co daje 5 zł dziennie na osobę na śniadanie, 2 śniadanie, obiad, kolację. To daje ok. 1 zl na posiłek.  A możesz napisac co twoj maz je w pracy?

Użytkownik usunięty
    65
    • Zgłoś naruszenie zasad
    3 września 2011, 14:18 | ID: 626900

    Właśnie wróciłam z zakupów. Kupiłam mięso i ryby (świeże - nie lubię głęboko mrożonych typu kostka czy filet), które powinny starczyć na obiady na 2 tyg (na dwie osoby), troszkę wędliny, warzywa, kilka słoiczków dla Szymusia, 3 puszeczki pasztecików i 5 pojemniczków past do kanapek, 2 chleby (mąż woli zwykły biały, ja jadam tylko ciemne pieczywo) i... ponad 300 zł zniknęło z portfela :( A w lodówce dalej pustawo :( Ceny mięsa i ryb są porażające. Niestety ja jestem od ryb uzależniona. Nie potrafiłabym na nich oszczędzać. Bardzo dużo miesięcznie wydajemy na jedzenie :(

    Avatar użytkownika ACZ
    ACZPoziom:
    • Zarejestrowany: 03.09.2011, 12:26
    • Posty: 8
    66
    • Zgłoś naruszenie zasad
    3 września 2011, 14:45 | ID: 626921

    Poruszyłam ten wątek, bo jestem autentycznie ciekawa. Ludzie mówią, że na miesiąc na jedzenie starcza im 200-300 zł. Według mnie to jest nie realne, No chyba, że jedzac tylko parowki z Carrefoura po 3,99 zł/kg (fuj)

    Użytkownik usunięty
      67
      • Zgłoś naruszenie zasad
      3 września 2011, 15:12 | ID: 626925
      ACZ (2011-09-03 16:45:17)

      Poruszyłam ten wątek, bo jestem autentycznie ciekawa. Ludzie mówią, że na miesiąc na jedzenie starcza im 200-300 zł. Według mnie to jest nie realne, No chyba, że jedzac tylko parowki z Carrefoura po 3,99 zł/kg (fuj)

      Nawet na parowki malo Nas jest dwoje , dziecko jest na diecie więc nie moze jesc wiele rzeczy mieso odpada , drob ryby i mączne rzeczy musze sie zmiescic w kwocie 500zl bo jeszcze dochodza leki Drozyzna okropna !!!!

      Avatar użytkownika Grześ
      GrześPoziom:
      • Zarejestrowany: 01.03.2010, 13:39
      • Posty: 841
      68
      • Zgłoś naruszenie zasad
      3 września 2011, 17:08 | ID: 626976

      Osa! Co ty jesz, że tyle wydajesz na zakupy!? Ja robię na dwie osoby poważne zakupy raz w miesiącu za 200 zł. Jedynie co drugi dzień kupuję chleb po 3,20zł/szt [900g].

      Zapewne ty, podobnie jak mój stryj, ze swojej biedy jesz tylko szynki..

      Avatar użytkownika Wiosenka83
      Wiosenka83Poziom:
      • Zarejestrowany: 06.04.2011, 15:43
      • Posty: 7
      69
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 11:07 | ID: 627390

      100 zł dziennie to lekka przesada, no zależy co się wkłada do tego koszyka z żywnością, bo są produkty tańsze i te zdecydowanie droższe. Moja rodzina wydaje ok. 1000 zł miesięcznie na większe zakupy, które robimy średnio raz w tygodniu, ale nie ma w tym zbyt dużo mięsa. Więc jeszcze dodatkowo dochodzi jakieś 200-300 zł na zakupy w mięsnym miesięcznie.

      Avatar użytkownika alanml
      alanmlPoziom:
      • Zarejestrowany: 27.10.2009, 16:11
      • Posty: 30511
      70
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 11:09 | ID: 627393

      Jak się planuje i mądrze gospodaruje to można spokojnie za 200zł wyżyć.

      Avatar użytkownika ACZ
      ACZPoziom:
      • Zarejestrowany: 03.09.2011, 12:26
      • Posty: 8
      71
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 16:24 | ID: 627513
      Odp. na: #70

      200 zł na miesiąc na osobę? to jest 6,66 na dzień. Przykladowe menu:
      Sniadanie:
      Kajzerka 0,17
      1 jajko 0,55
      Kawa z mlekiem: ok. 1 zl

      2 sniadanie
      Kajzerka 0,17
      2 plasterki najtanszego sera 1 zl
      Herbata 0,5 zl

      Obiad:
      do 2,5 (co mozna ugotowac na obiad za tyle? 2 zupki z torebki)

      Kolacja:
      Jablko 0,77 zl

      

      Avatar użytkownika Sonia
      SoniaPoziom:
      • Zarejestrowany: 06.01.2010, 15:15
      • Posty: 112855
      72
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 16:31 | ID: 627517
      ACZ (2011-09-03 16:45:17)

      Poruszyłam ten wątek, bo jestem autentycznie ciekawa. Ludzie mówią, że na miesiąc na jedzenie starcza im 200-300 zł. Według mnie to jest nie realne, No chyba, że jedzac tylko parowki z Carrefoura po 3,99 zł/kg (fuj)

      Niestety 200 zł to mało na miesiąc. mając dwójkę dzieci to tym bardziej.... Ale ograniczać sie trzeba, i planować zakupy również. Nie ma się co oszukiwać, trzeba oszczedzać, bo takie są czasy. ja sama patrzę na ceny w sklepach i myślę, że inni robią to samo.

      Avatar użytkownika Isabelle
      IsabellePoziom:
      • Zarejestrowany: 03.07.2009, 17:42
      • Posty: 21159
      73
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 16:34 | ID: 627520

      U nas co tydzień większe zakupy każde w okolicach 100-200 złotych. Do tego pieczywo i mięso.Myślę, że 1000 zł wydajemy na żywność miesięcznie łącznie.

      Avatar użytkownika alanml
      alanmlPoziom:
      • Zarejestrowany: 27.10.2009, 16:11
      • Posty: 30511
      74
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 17:07 | ID: 627531
      alanml (2011-09-04 13:09:27)

      Jak się planuje i mądrze gospodaruje to można spokojnie za 200zł wyżyć.

      Miałam na myśli tydzień.

      Avatar użytkownika Sonia
      SoniaPoziom:
      • Zarejestrowany: 06.01.2010, 15:15
      • Posty: 112855
      75
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 17:19 | ID: 627533
      alanml (2011-09-04 19:07:09)
      alanml (2011-09-04 13:09:27)

      Jak się planuje i mądrze gospodaruje to można spokojnie za 200zł wyżyć.

      Miałam na myśli tydzień.

      Jeśli tydzień to z palcem w...nosie:) Damy radę:))) na spokojnie;)

      Avatar użytkownika Dunia
      DuniaPoziom:
      • Zarejestrowany: 10.03.2011, 16:24
      • Posty: 18894
      76
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 17:35 | ID: 627543
      alanml (2011-09-04 19:07:09)
      alanml (2011-09-04 13:09:27)

      Jak się planuje i mądrze gospodaruje to można spokojnie za 200zł wyżyć.

      Miałam na myśli tydzień.

      Od razu mi się lepiej zrobiło. Wyżyć można ale co to za życie. Bez soków, ciast, owoców. A i karmi by się zdało. A i piwko dla mężów. Wiem , można bardzo oszczędzać. Ale nie jest to najprzyjemniejsza rzecz . Ale jak mus to mus. Ja teraz tak mam. I dawno tak nie miałam. I nie przeżywam tego , bo rozwijam fantazje kulinarne. Ale mężuś, pomimo, że nie chodzi głodny, to marudzi. A to jest jego taka uroda.

      Avatar użytkownika margola26
      margola26Poziom:
      • Zarejestrowany: 28.08.2011, 18:00
      • Posty: 41
      77
      • Zgłoś naruszenie zasad
      4 września 2011, 19:00 | ID: 627682

      U nas wyjdzie może z 200 zł/tydzień. Czasem mniej :D.

      Avatar użytkownika Wxxx
      WxxxPoziom:
      • Zarejestrowany: 17.12.2009, 20:50
      • Posty: 9899
      78
      • Zgłoś naruszenie zasad
      6 września 2011, 18:09 | ID: 629393

      200-300 zł na tydzień, zależy co mam w zapasach, chodzi mi o np cukier,olej,mąkę i tego typu produkty