Mam pyatnie ile wydajecie na żywność? - Forum
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Wątek: 

Mam pyatnie ile wydajecie na żywność?

78odp.
Strona 2 z 4
Odsłon wątku: 19251
Avatar użytkownika osa
osaPoziom:
  • Zarejestrowany: 26.11.2009, 13:35
  • Posty: 998
  • Zgłoś naruszenie zasad
12 marca 2011 19:16 | ID: 448963

Jestem zszokowana cenami żywności. Kiedyś za 100 zł robiłam zakupy na cały tydzień. Obecnie biorąc pod uwage szereg innych potrzeb na zakupy przy 4 os. rodzinie wydaję 100 codziennie i dodam, że codziennie nie gotuję obiadów. Szok! Ile to trzeba zarabiać żeby w tym kraju żyć!

Ostatnio edytowany: 12.03.2011, 19:17, przez: osa
Użytkownik usunięty
    21
    • Zgłoś naruszenie zasad
    12 marca 2011 23:13 | ID: 449426
    Kamila2010 (2011-03-13 00:08:40)

    Dużo,bardzo dużo,ale stać mnie to (idąc tym tropem i chwaląc się)wybredna jestem co do jedzenia,średnio tygodniowo wydaje 60zł na napoje(wodę,colę itp)ile wydaje na jedzenie nie liczę. 

    u nas podobnie z napojami z tym,że wliczyłam też w to soczki Karoliny

    Użytkownik usunięty
      22
      • Zgłoś naruszenie zasad
      13 marca 2011 04:09 | ID: 449447

      No rzeczywiscie, jesli chodzi o zywnosc, to kasa leci jak woda.

      Czy duzo? uwazam ze tak, jednak nie kupujemy tak prawde powiedziawszy nic specjalnego.

      Avatar użytkownika monaaa71
      monaaa71Poziom:
      • Zarejestrowany: 28.01.2009, 07:46
      • Posty: 28735
      23
      • Zgłoś naruszenie zasad
      13 marca 2011 07:01 | ID: 449496

      nie wiem,ale jakoś w naszym domu nie da się zrobić zakupów na cały tydzień. codziennie jestem w sklepie po więcej lub mniej. z przykrością stwierdzam,że na spożywkę wydajemy mnóstwo kasy...

      Avatar użytkownika Isabelle
      IsabellePoziom:
      • Zarejestrowany: 03.07.2009, 17:42
      • Posty: 21159
      24
      • Zgłoś naruszenie zasad
      13 marca 2011 08:18 | ID: 449548

      My robimy zakupy wieksze raz na tydzień za około 200 zł razem z wędlinami i mięsem na cały tydzień. Czyli wychodzi około 800 złotych  na miesiąc. Do tego chleb i inne potrzebne w sklepiku wiejskim.
      Kwota 200 złotych nie jest stała - czasem jest to 200 zł czaen 100...
      Pokusiłabym się że to 800 złotych to cały koszt. Na 3 osobową rodzinę. To dużo! Ale czasem kupujemy to na co mamy ochotę a wiec słodycze itp... Gdyby ograniczyc przyjemności byłoby mniej!

      Avatar użytkownika Anusia12346
      Anusia12346Poziom:
      • Zarejestrowany: 03.11.2010, 19:55
      • Posty: 4645
      25
      • Zgłoś naruszenie zasad
      13 marca 2011 08:20 | ID: 449557

      800 zl to jeszcze nie dużo wedlug mnie. przeciętnie. oczywiscie w niektorychj przypadkach jest to kwota o wiele mniejsza ale i bywa i wieksza. 800zl to tak przecietnie na 3 os rodzinkę

      Użytkownik usunięty
        26
        • Zgłoś naruszenie zasad
        13 marca 2011 08:53 | ID: 449580

        nie wiem ile wydajemy ale napewno za duzo

        Avatar użytkownika czerwona panienka
        • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
        • Posty: 21500
        27
        • Zgłoś naruszenie zasad
        13 marca 2011 08:57 | ID: 449588

        Nigdy z mamą nie liczyłam ale z wypłaty dużo nie zostaje więc dużo ;)

        Użytkownik usunięty
          28
          • Zgłoś naruszenie zasad
          13 marca 2011 09:09 | ID: 449603

          zdecydowanie za duzo...wszystko drogie jak nie wiem co...

          raz na jakis czas robimy zakupy w markecie plus dzien w dzien zakupy w sklepie i na bazarku...

          kiedys za kwote 100zl mozna bylo zrobic zakupy na caly tydzien, teraz 50zl to w jeden dzien sie wyda...

          Użytkownik usunięty
            29
            • Zgłoś naruszenie zasad
            13 marca 2011 09:28 | ID: 449626
            Odp. na: #0

            To jaki macie dochód ,aaaaaaaaaaaaaaaa reszta rachunki ,aaaaaaa zatkało mnie

            Avatar użytkownika czerwona panienka
            • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
            • Posty: 21500
            30
            • Zgłoś naruszenie zasad
            13 marca 2011 09:34 | ID: 449631
            Beata Łysek (2011-03-13 10:28:21)
            Odp. na: #0

            To jaki macie dochód ,aaaaaaaaaaaaaaaa reszta rachunki ,aaaaaaa zatkało mnie

            100zł dziennie przy miesiącu który ma 31dni- odliczamy niedzielę bo zakładam, że w niedzielę nie robi zakupów- to 27dni czyli 2700zł na same zakupy

            Nie wierzę w to ;)

            Avatar użytkownika Anusia12346
            Anusia12346Poziom:
            • Zarejestrowany: 03.11.2010, 19:55
            • Posty: 4645
            31
            • Zgłoś naruszenie zasad
            13 marca 2011 09:44 | ID: 449636
            czerwona panienka (2011-03-13 10:34:24)
            Beata Łysek (2011-03-13 10:28:21)
            Odp. na: #0

            To jaki macie dochód ,aaaaaaaaaaaaaaaa reszta rachunki ,aaaaaaa zatkało mnie

            100zł dziennie przy miesiącu który ma 31dni- odliczamy niedzielę bo zakładam, że w niedzielę nie robi zakupów- to 27dni czyli 2700zł na same zakupy

            Nie wierzę w to ;)

            100 zl tygodniowo chyba?czy nie? o dziennym wydatku tak nikt chyba nie pisal

            Avatar użytkownika czerwona panienka
            • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
            • Posty: 21500
            32
            • Zgłoś naruszenie zasad
            13 marca 2011 09:47 | ID: 449639
            osa (2011-03-12 20:16:43)

            Jestem zszokowana cenami żywności. Kiedyś za 100 zł robiłam zakupy na cały tydzień. Obecnie biorąc pod uwage szereg innych potrzeb na zakupy przy 4 os. rodzinie wydaję 100 codziennie i dodam, że codziennie nie gotuję obiadów. Szok! Ile to trzeba zarabiać żeby w tym kraju żyć!

            Anusia1234 6 (2011-03-13 10:44:01)
            czerwona panienka (2011-03-13 10:34:24)
            Beata Łysek (2011-03-13 10:28:21)
            Odp. na: #0

            To jaki macie dochód ,aaaaaaaaaaaaaaaa reszta rachunki ,aaaaaaa zatkało mnie

            100zł dziennie przy miesiącu który ma 31dni- odliczamy niedzielę bo zakładam, że w niedzielę nie robi zakupów- to 27dni czyli 2700zł na same zakupy

            Nie wierzę w to ;)

            100 zl tygodniowo chyba?czy nie? o dziennym wydatku tak nikt chyba nie pisal

            Użytkownik usunięty
              33
              • Zgłoś naruszenie zasad
              13 marca 2011 10:05 | ID: 449656
              czerwona panienka (2011-03-13 10:34:24)
              Beata Łysek (2011-03-13 10:28:21)
              Odp. na: #0

              To jaki macie dochód ,aaaaaaaaaaaaaaaa reszta rachunki ,aaaaaaa zatkało mnie

              100zł dziennie przy miesiącu który ma 31dni- odliczamy niedzielę bo zakładam, że w niedzielę nie robi zakupów- to 27dni czyli 2700zł na same zakupy

              Nie wierzę w to ;)

              Też wydaje mi sie to kosmiczna kwota! Za 100 zł dziennie to nie mam pojęcia, co do jedzenia kupujecie??? Kawior, krwetki???:)

              Ja staram się, zeby wystarczyło mi te 100 zł tygodniowo i jeśli chodzi o samą żywnosć zwykle sie to udaje. Mam o tyle dobrze, ze na mięso i wędliny mam co tydzień talon za 35 zł od meżą z pracy - to duzy zastrzyk, bo prócz tego talonu na mięso nie wydaję nic więcej. Myślę, ze miesięcznie na jedzenie - razem z tym talonem - wydaję ok. 500-600 zł.

              Użytkownik usunięty
                34
                • Zgłoś naruszenie zasad
                13 marca 2011 10:11 | ID: 449660

                No nie wierzę w to ,bo są ludzie któży zarabiają duże pieniądze ,

                Ale jeżeli ,stac mnie na to ,żeby jak obliczyłaś ,,Czerwona Panienko''2700zł ,czyli 100zł dziennie ,i też niepowiedziała czy to sama żywnośc ,doliczjąc opłaty ,czyli jakieś 500 zł miesięcznie ,niemówię o osobach które mieszkają w bloku ,bo wtedy te kwoty są wyższe ,sam czynsz jest wysoki,to to pytanie ,,osa''w Waszym wypadku ,bez urazy ale jest trochę nieuzasadnione ,no bo raczaj przy ,takich zarobkach(jeżeli żeczywiście tak jest)

                chyba niemasz powodu do narzekańtylko się cieszec

                Avatar użytkownika pinquin
                pinquinPoziom:
                • Zarejestrowany: 11.12.2009, 20:25
                • Posty: 896
                35
                • Zgłoś naruszenie zasad
                13 marca 2011 10:41 | ID: 449687

                Rety, nie mam pojęcia ile miesięcznie wydajemy. Z marketu nie wychodzę z paragonem za mniej niż 300zł, ale w tym sa pieluszki dla młodego, herbatki, chemia domowa... Samych wydatków na zywnosć nie jestem w stanie oszacować...

                Avatar użytkownika kingurcia
                kingurciaPoziom:
                • Zarejestrowany: 07.12.2010, 10:29
                • Posty: 4294
                36
                • Zgłoś naruszenie zasad
                13 marca 2011 10:57 | ID: 449703

                Dużo za dużo, za drogo jest w Polsce.

                Avatar użytkownika Anusia12346
                Anusia12346Poziom:
                • Zarejestrowany: 03.11.2010, 19:55
                • Posty: 4645
                37
                • Zgłoś naruszenie zasad
                13 marca 2011 14:21 | ID: 449967

                100zl dziennie to przesada chyba ktoś tu fantazjuje, my wydajemy ok 1000zl na jedzenie napoje owoce warzywa. moze troche mniej a czasem wiecej i mamy o tyle dobrze ze wedliny mamy swojskie bo mamy ferme trzody chlewnej czyli świnki i tym mamy swoje miesko troche robi masaż a troche mama i nie kupuje za duzo wedlin kielbasek ale jednak czasem chce sie kupnego a nie wkolko swojskie. ale mimo to koszt jedzonka jest duuuzy

                Użytkownik usunięty
                  38
                  • Zgłoś naruszenie zasad
                  13 marca 2011 14:27 | ID: 449975

                  Dziewczyny ,zaadoptujcie nasplisssssss

                  Avatar użytkownika Anusia12346
                  Anusia12346Poziom:
                  • Zarejestrowany: 03.11.2010, 19:55
                  • Posty: 4645
                  39
                  • Zgłoś naruszenie zasad
                  13 marca 2011 14:29 | ID: 449978
                  Beata Łysek (2011-03-13 15:27:18)

                  Dziewczyny ,zaadoptujcie nasplisssssss

                  dlaczego??

                  Avatar użytkownika halszka
                  halszkaPoziom:
                  • Zarejestrowany: 04.11.2010, 08:18
                  • Posty: 2629
                  40
                  • Zgłoś naruszenie zasad
                  13 marca 2011 16:08 | ID: 450067

                  Raz mniej raz więcej ...bardzo różnie i w zależności od zachciewajek!!Myślę że od 800 do 1000.