Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2015-12-07 15:44:02
Kiedyś mówiłam sobie, że zabiegi estetyczne to coś tylko dla snobów, gwiazd...Jednak do czasu. Po ciąży zaczęła mi chodzić po głowie taka myśl, że lepiej czułabym się bez blizny po cesarce. W tym samym czasie poznałam kobietę, która zadbała o swoją twarz i z dumą prowadziła zgadywanki wiekowe, które mogła zakończyć triumfalnym: "Pudło! Mam już 50 lat!" Odczarujmy więc temat poprawiania urody. Czym ono jest i czy medycyna estetyczna jest dostępna dla wszystkich?
Dr Marta Mączka: Nie do końca. Już tłumaczę dlaczego. Chociaż jest to dziedzina medycyny w dużej mierze przybliżona przez mainstreemowe media i w tym sensie dostępna dla każdego, to jednak należy pamiętać o cenach za zabiegi estetyczne, które nadal czynią te procedury medyczne elitarnymi. Ceny wahają się w przedziale od 300 zł do nawet 8000 zł. Jakkolwiek o ile w trakcie roku, nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić ze względu na ograniczony budżet domowy, o tyle być może właśnie okres jesienno-zimowy jest doskonałym czasem na przełamanie tego schematu, gdyż obfituje w różnego rodzaju promocje, zniżki, rabaty przedświąteczne. Dla przykładu ja w swoim gabinecie oferuję 20% zniżki dla wszystkich moich pacjentek, na wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej, przez cały grudzień.
Familie.pl: Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej? Na co zwracać uwagę?
Dr Marta Mączka: Najrozsądniej jest udać się na wstępną konsultację do wybranego i poleconego specjalisty, porozmawiać z nim na temat swojego problemu estetycznego i zapytać o możliwe rozwiązania zabiegowe. Przy okazji należy także zadać pytania, dotyczące tego z jakich preparatów oraz urządzeń korzysta lekarz, oraz o to jak długo bedzie utrzymywał się efekt ich działania. Wszystkie produkty medyczne powinny mieć odpowiednie certyfikaty unijne (oznaczenie CE). Istotnym elementem jest również dbałość o komfort i wygodę pacjentki, oraz gwarancja poufności a propos sporządzanej dokumentacji medycznej .
Familie.pl: Czy każda osoba może poddać się zabiegowi? Jaką mamy pewność, że nasz pomysł na zmianę jest uzasadniony?
Dr Marta Mączka: Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że problem, z którym się boryka, można zniwelować w prosty i małoinwazyjny sposób. Ta zasada dotyczy zarówno pierwszej zmarszczki, nieurokliwego włókniaka na policzku, jak i ujmujących wdzięku blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych, pociążowych rozstępów, wałeczków tłuszczu na brzuchu, a nawet przerostu warg sromowych. Na wszystkie z tych zaburzeń, jak i na szerg innych znajdzie się odpowiednie panaceum w panelu usług z zakresu medycyny estetycznej. Jednak pamiętajmy, że jest cała gama przeciwskazań, które mogą dyskwalifikować pacjentkę z wybranego zabiegu. Kobieta może zostać poddana medycznej procedurze estetycznej dopiero po przeprowadzeniu przez lekarza wnikliwego wywiadu oraz po upewnieniu się przez niego, że żadne predyspozycje zdrowotne pacjentki nie stoją na przeszkodzie aby wykonać zabieg. W kolejnym etapie postępowania, czyli już po wykluczeniu przeciwskazań, należy się zastanowić nad możliwymi do osiągnięcia efektami estetycznymi i nad ich optymalizacją. Niektóre kobiety przychodzą do mnie z gotowyn pomysłem ‘na siebie’, na swój LOOK, innym muszę pomóc. Jakkolwiek w każdym przypadku udaje się stworzyć wspólnie aprobowaną wizję, którą następnie wprowadzamy w życie - razem kreując indywidualne piękno.
Familie.pl : Oczywiście to nie ma znaczenia dla naszych indywidualnych decyzji, ale z czystej ciekawości (śmiech)… jakie zabiegi najchętniej wybierają Polki i Polacy?
Dr Marta Mączka: Niezależnie od pory roku największą popularnością cieszą się zabiegi redukujące zmarszczki i bruzdy na twarzy oraz małoinwazyjne zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej. Natomiast jesienią i zimą najczęściej wykonuję zabiegi laserem frakcyjnym, ablacyjnym CO2, z powodu rozstępów pociążowych, z powodu wiotkości skóry i płytkich zmarszczek oraz z powodu blizn potrądzikowych. Efekty są rewelacyjne już nawet po dwóch sesjach.
Familie.pl: Jak przebiega taki laserowy zabieg?
Dr Marta Mączka: W trakcie pojedynczego zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego naświetlaniu poddaję około 20-25% powierzchni skóry lub błony śluzowej. Wiązka lasera wycina kolumny na głębokość około 1,5 mm, co pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu dochodzi do odbudowy i zwiększonego wytworzenia włókien kolagenowych, a optymalny efekt działania lasera CO2 jest widoczny po 2-3 miesiącach. Podczas zabiegu pacjentka odczuwa kłucie, które można zminimalizować poprzez wcześniejsze zastosowanie kremu znieczulającego. Każda sesja trwa od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. Większość pacjentek podejmuje normalną aktywność po 3-5 dniach po zabiegu.
Familie.pl: Czy to prawda, że teraz są bardzo modne zabiegi z ginekologii estetycznej? Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?
Dr Marta Mączka: Od dwóch lat widzę stale rosnące zainteresowanie tą dziedziną. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych i odbudowanie u pacjentek poczucia atrakcyjności, ale nie rzadko także poprawę komfortu ich życia. Zabiegi odbywają się z wykorzystaniem laserów medycznych i/lub technik igłowych – mam tu na myśli aplikowanie kwasu hialuronowego, Aqualixu czy nici PDO, bynajmniej nie akupunkturę.
Familie.pl: W jakim wieku są kobiety, które przychodzą do Pani Doktor na ginekologiczne zabiegi laserowe?
Dr Marta Mączka: Jedną dużą grupę kobiet stanowią te, które po porodzie lub wielu porodach chcą odzyskać dawną atrakcyjność okolic intymnych, zredukować zespół rozluźnienia pochwy czy nietrzymanie moczu – najczęściej są to t
rzydzistokilkolatki. Do drugiej grupy należą pacjentki w wieku okołomenopauzalnym, które mają problem z suchością pochwy i atrofią jej śluzówki, ze zniesieniem doznań podczas współżycia seksualnego, czy z wiotkością warg sromowych. Głównie dzięki zabiegom laserowym udaje mi się skutecznie pokonywać powyższe złośliwości matki natury.
Familie.pl: Czy takim ginekologicznym laserem również wyrównuje pani nierówności i przerosty warg sromowych?
Dr Marta Mączka: Tak, oczywiście, ponieważ jest to także narzędzie chirurgiczne, którym w łatwy, szybki i bezbolesny sposób usuwam zbędne tkanki w okolicach intymnych – dotyczy to zarówno naddatków w obrębie warg sromowych mniejszych czy większych, jak i różnego rodzaju wykwitów śluzówkowych czy skórnych: brodawczaków, włókniaków i innych.
Tego typu zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, bez udziału anestezjologa i bez konieczności pozostawania w szpitalu na kilkudniowej obserwacji. Właściwie krótko po zabiegu wypuszczam pacjentkę do domu oraz do codziennych zadań, i zapraszam na kontrolę po 2 tygodniach.
Familie.pl: Jestem ciekawa, jak wygląda taki ginekologiczny zabieg.
Dr Marta Mączka: Dla przykładu wspomniana laseroterapia, stosowana w zespole rozluźnienia pochwy odbywa się - z resztą jak każdy inny zabieg z zakresu omawianej dziedziny - na fotelu ginekologicznym. Po odpowiednim przygotowaniu obszaru zabiegowego i zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wprowadzam do pochwy specjalną głowicę lasera frakcyjnego CO2. Po ustawieniu właściwych parametrów na urządzeniu, emitowana jest wiązka laserowa, która oddziałuje od środka na tkanki pochwy. Dzięki temu w ciągu 1-2 miesięcy po zabiegu dochodzi do gruntownej przebudowy struktury włókien kolagenowych – w tym czasie włókna kolagenowe intensywnie się namnażają i wzmacniają, a tym samym tkanki pochwy ulegają fizycznemu obkurczeniu. Taki efekt utrzymuje się przez około rok - najczęściej już po jednym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka wraca do domu, a trzy dni po zabiegu do aktywności seksualnej, by w końcu po 12 miesiącach wyrazić chęć wykonania laserowego zabiegu podtrzymującego dobry rezultat. Jednak w celu pełnego zaspokojenia pani ciekawości zapraszam do skorzystania z zabiegu laserowego. Zaproszenie dotyczy także naszych Czytelniczek.
Familie.pl: Dziękuję. Na koniec jeszcze pokusze się o ostanie pytanie - czy sądzi Pani Doktor, że Voucher na zabieg estetyczny to dobry pomysł na prezent pod choinkę?
Dr Marta Mączka: Wręcz genialny. Za czasów PRL-u na Święta było można dostać co najwyżej talony na dodatkową żywność, tymczasem teraz można dostać bony na piękno. Która z nas nie ucieszy się ze zmiany na lepsze?
Rozmowa została przeprowadzona z dr Martą Mączka - lekarką specjalizującą się w ginekologii estetycznej i medycynie estetycznej.
Centrum Medyczne KOBIETA i MATKA,
ul. Okopowa 56 lok. 214 w Warszawie,
tel. 503-632-600,
87.206.*.* 2016.04.09 21:49
Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Avikusia. Teraz czasy się zmieniły i nie ma co oceniać medycyny estetycznej przez pryzmat Joan Rivers i jej podobnych. Sama jeszcze kilka lat temu w życiu nie powiedziałabym, że trafię do kliniki medycyny estetycznej, a jednak… czas i życie zmieniają nasze poglądy. Za namową koleżanki trafiłam do dr Urszuli Brumer. Najpierw na likwidowanie blizn potrądzikowych za pomocą peelingów, a potem z ciekawości zastosowałam mezoterapię na zmarszczki. Stałam się poniekąd stałą pacjentką, która dba o siebie we „współczesny sposób”. Nie wstydzę się tego, że wolę zabiegi zamiast tzw. „godnego starzenia się”.
avikusia 2016.01.02 17:18
Dobry artykuł. Wszystko jest dla ludzi! Mam wrażenie, że sporo osób słysząc termin "medycyna estetyczna" ma przed oczami Joan Riveres po zabiegach chirurgii plastycznej...a było ich kilkadziesiąt zresztą. Terminologia nadal sprawia wiele problemów :) Chodzi po prostu o to, aby dobrze czuć się w swojej skórze. Być może komuś przeszkadzają jakieś znamiona, brodawki ect. a jeśli można je w prosty sposób usunąć, to nie jest to żaden snobizm... tylko poprawa jakości funkcjonowania - człowiek staje się pewniejszy siebie wiedząc, że tego co go w jakiś sposób szpeciło.. już nie ma :) Polecam zabiegi medycyny estetycznej, a także kosmetologiczne bez względu na wiek!
AlexanderJohnson1996 2015.12.18 15:59
Trochę podkładu, więcej snu i lepsze dieta = parę lat mniej :)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.