Pomysły na spędzanie czasu w domu - akcja #zostańwdomu - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Pomysły na spędzanie czasu w domu - akcja #zostańwdomu

Pomysły na spędzanie czasu w domu - akcja #zostańwdomu

Autor zdjęcia/źródło: Mat. prasowe partnera

Stare przysłowie mówi, że każdy kij ma dwa końce. Tak jest z #zostańwdomu. Z jednej strony naszego przysłowiowego kija są ograniczenia, z drugiej - czas dla nas samych i dla najbliższych. W końcu mamy sposobność, żeby cieszyć się ich obecnością.

W domu też można się świetnie bawić. Nie chodzi o wymyślanie coraz to nowych zabaw dla dzieci, ale o zabawę z dziećmi. Dziś mamy dla was kilka inspiracji na spędzenie nadprogramowego wolnego czasu.

Zabawy w domu - gry planszowe

Odrobina zdrowej rywalizacji zaangażuje wszystkich domowników. Na rynku jest mnóstwo gier planszowych i karcianych. Znajdziecie wśród nich takie, w które z powodzeniem można grać już z kilkulatkami. Jeżeli nie wiecie, jakie gry będą odpowiednie dla graczy w różnym wieku, sięgnijcie po te z kategorii “gry rodzinne”. 

Jeśli dziecko nie do końca radzi sobie ze zrozumieniem zasad rozgrywki, to dobrym rozwiązaniem jest stworzenie z maluchem jednej drużyny. Możecie też przypisać mu jakieś zadanie, z którym z pewnością sobie poradzi, np. rzucanie kostką. 

Zastanawiacie się, gdzie podczas kwarantanny możecie znaleźć odpowiednie gry planszowe? Możecie je bezpiecznie zamówić przez internet. 

Gry dla młodszych i starszych w TaniaKsiazka.pl >>

Dlaczego warto postawić na kreatywne zabawy?

Rozrywka nie musi być jedynym pożytkiem z zabawy, bo zabawa może być twórcza. Warto pozwalać dzieciom na kreatywność, gdyż ta jest dla nich czymś naturalnym. Co więcej - u dzieci, zwłaszcza tych młodszych, procesu tworzenia nie ograniczają stereotypy, którymi nasiąkamy, dorastając. 

Prace plastyczne i inne formy kreatywnej zabawy są dla dorosłych wielką frajdą, a - wierzcie nam - dzieci będą czerpać z waszego zaangażowania mnóstwo radości. 


Pomysły na kreatywne zabawy >>

Postawcie na wspólne czytanie

Ściślej - czytajcie książki wspólnie z dzieckiem. Może to być tradycyjne wieczorne czytanie, żeby wyciszyć malucha przed snem. Jednak czytać z dziećmi możemy też w ciągu dnia. Wtedy sięgajmy nie po książki-opowieści z blokiem tekstu, a np. po picturebooki, które zachęcają małego czytelnika do opowiadania i własnego kreowania historii. 

Przy dobrej książce dla dzieci, która jest nastawiona nie tyle na odbiór fabuły, ile na wejście w interakcję z małym czytelnikiem, można spędzić nawet kilka godzin i żadna z nich nie będzie stracona. Pamiętajcie, że wspólne czytanie książek jest ważnie nie tylko teraz, ale też w „lepszych czasach”, bo nie tylko rozwija wyobraźnię dziecka i powiększa zasób słownictwa, ale buduje też więź z rodzicem.

Szukacie ciekawych książek dla dzieci? Zajrzyjcie w to miejsce  >>

Kiedy maluchy upojone po uszy wspólną zabawą pójdą spać, sami sięgnijcie po książkę. Ile razy wymawialiście się brakiem czasu?

Jednym ze sposobów na oswojenie się z nową rzeczywistością może być lektura popularnonaukowych książek o epidemiach. W ostatnim czasie sięga po nie wielu czytelników. To pozycje przygotowane przez naukowców i specjalistów, a nie samozwańczych internetowych ekspertów. Nic dziwnego, zamiast nurkować w odmętach informacji różnej jakości, lepiej postawić na dawkę rzetelnej wiedzy. 

Wybrane książki o zarazach i epidemiach >>

Jak skorzystać z wolnego czasu? Kompendium wiedzy

Więcej lektur dla siebie na czas #zostańwdomu znajdziecie w TaniaKsiazka.pl. Ekipa tej księgarni internetowej przygotowała wiele tematycznych zestawień książek. To popularne tematyki, takie jak: powieści o epidemiach (a tych jest znacznie więcej, niż przeżywająca renesans popularności “Dżuma” Alberta Camusa), kryminały trzymające w napięciu czy książki zekranizowane.

To także mnóstwo pomysłów na wspólne zabawy z dziećmi w domu: poczynając od gier, a na kreatywnych zabawkach kończąc.

Sprawdźcie TanioKsiążkowe kompendium wiedzy na temat tego, co można robić w domu.

TaniaKsiazka.pl: #zostańwdomu i #czytajksiążki >>

A Wy w jaki sposób spędzacie ten czas?