Początek przeziębienia? 3 domowe sposoby, które nie pozwolą mu się rozwinąć! - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Początek przeziębienia? 3 domowe sposoby, które nie pozwolą mu się rozwinąć!

Początek przeziębienia? 3 domowe sposoby, które nie pozwolą mu się rozwinąć!

Autor zdjęcia/źródło: Photo by Spencer Backman on Unsplash

Przemarzłaś? Czujesz, że coś Cię bierze? Znamy domowe sposoby na początek przeziębienia, które pomogą mu zapobiec!

Chyba wszyscy znamy sytuację, gdy nagle zaczynamy się dziwnie czuć i wydaje się nam, że „coś nas bierze”. Często może to być po prostu początek przeziębienia po przemarznięciu, przewianiu, czy przepracowaniu. Jak sobie pomóc, aby zapobiec rozwojowi choroby? Znaleźliśmy w grupach kilka sposobów, polecanych, jako wyjątkowo dobre na początek przeziębienia.

Początek przeziębienia: jak sobie pomóc domowym sposobem?

Jednym z częściej stosowanych sposobów na początek przeziębienia jest ciepła kąpiel. Przyda się zwłaszcza, gdy czujemy, że jesteśmy wychłodzeni, przemarznięci lub nas przewiało. Aby rozgrzać organizm i pomóc sobie na początku przeziębienia, kąpiel nie może być jednak tylko ochlapaniem się w wodzie. Poświęć na nią kilkanaście minut, a temperatura wody powinna być dość ciepła. Internauci polecają dodać do wody soli do kąpieli, a nawet kilka łyżeczek zwykłej soli kuchennej. Podobno świetnie wzmacnia i oczyszcza organizm.

Nie zapomnij również o działaniu wewnątrz organizmu, które będzie skuteczne na początki przeziębienia. Polecane są zwłaszcza czosnek i cebula, czyli naturalne antybiotyki. Możesz z nich zrobić sok i popijać łyżeczkę, co półtorej – dwie godziny (kroimy cebulę i dwa ząbki czosnku, zasypujemy cukrem lub miodem, przykrywamy na 2-3 godz.). Albo po prostu zjeść z kanapką lub sałatką.

Spróbuj się wypocić! To doskonały sposób, gdy coś nas bierze, ale również na przykład na obniżenie gorączki. Przy początkach przeziębienia możemy zastosować gorącą herbatę z sokiem z bzu. Albo sok malinowy i herbatkę lipową. Koniecznie wejdźmy potem pod gruby koc lub kołdrę, aby organizm mógł wraz z potem wydalić toksyny.

CZYTAJ TEŻ >> Brzydki zapach z lodówki - jak się go pozbyć?