Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-04-27 14:24:50
Autor zdjęcia/źródło: Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
Golarka do ubrań to małe akcesorium, które zasadniczo składa się z trzech podstawowych elementów. Konstrukcja uwzględnia część zasilającą, zbiornik na ścinki, a także głowicę z ostrzem zabezpieczonym specjalną nasadką z otworami. Po uruchomieniu urządzenia przyłóż głowicę do odzieży, z której chcesz usunąć zmechacenie. Wbrew pozorom pojawia się ono w konsekwencji użytkowania i wcale nie jest typowe jedynie dla tkanin niskiej jakości. Wprawione w ruch ostrza ścinają odstające fragmenty, a wszystkie drobinki trafiają później do odpowiedniej sekcji. Wyjmowany pojemnik należy samodzielnie opróżnić, gdy się zapełni.
Najwięcej spośród dostępnych na rynku modeli wykorzystuje zasilanie wymiennymi bateriami. Bateryjna golarka do ubrań jest mobilna, więc skorzystasz z niej, gdzie i kiedy tylko zechcesz. Pamiętaj jednak, aby mieć awaryjne paluszki, które będą dodatkowym zabezpieczeniem.
Golarka akumulatorowa również należy do urządzeń bezprzewodowych. Gdy wbudowany akumulator się wyczerpie, musisz go naładować. Jeśli zdecydujesz się na taki model, zapoznaj się ze specyfikacją techniczną i maksymalnym czasem jego działania. Aby dobrze służyło, na jednym ładowaniu powinno usunąć zmechacenie z kilku elementów odzieży.
Najmniej popularnym rodzajem urządzenia jest sieciowa golarka do ubrań. Nic w tym dziwnego, skoro można jej użyć dopiero po podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Istotnym kryterium w przypadku przyrządów z tej kategorii będzie między innymi długość kabla.
Choć golarki do ubrań są do siebie dość podobne, nie oznacza to, że wybór konkretnego modelu zawsze jest łatwy. Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę oprócz rodzaju zasilania?
Golarka do swetrów powinna mieć ergonomiczny uchwyt. Usuwanie zmechacenia, odstających nitek czy supełków nie trwa zbyt długo, ale nawet w tym krótkim czasie możesz uniknąć dyskomfortu. Wygoda trzymania w dłoni wpływa również na precyzję Twoich ruchów. Ma ona znaczenie w przypadku ubrań, które szczególnie łatwo uszkodzić. Sprawdź także, czy producent informuje o tym, do jakich tkanin jego golarka jest odpowiednia. Większość modeli odznacza się uniwersalnością, ale część może nie sprawdzić się w przypadku szczególnie delikatnej odzieży
Ostrza golarki do swetrów powinny być wykonane z solidnego materiału, najlepiej ze stali nierdzewnej. Decydując się na tani model z nieostrymi nożykami, zwiększasz ryzyko uszkodzenia tkaniny. Pogarsza się przy tym efektywność cięcia, więc musisz przyłożyć golarkę do każdego zmechaconego miejsca co najmniej po kilka razy.
Pamiętaj, że przed przystąpieniem do odświeżenia garderoby za pomocą golarki tkaninę warto wyprasować. Będzie Ci zatem potrzebne żelazko lub poręczna parownica do ubrań. Po wygładzeniu koszulki, swetra lub koca wszelkie odstające drobinki będą lepiej widoczne, a Ty łatwiej się ich pozbędziesz.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.