Dlaczego coraz rzadziej się kochamy? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Dlaczego coraz rzadziej się kochamy?

Z biegiem lat nasza chęć na współżycie maleje. Narzekają na to zarówno mężczyźni, ale także i kobiety, którzy nie ukończyli 35 lat. Co wpływa na to, że aktywność seksualna wraz ze stażem związku maleje?

Dlaczego coraz rzadziej się kochamy?

Autor zdjęcia/źródło: Rgbstock.com

Czy współżycie może się znudzić?

Początkowe zainteresowanie drugą osobą jest tym silniejsze, im więcej nas z nią łączy. Jeżeli pożądanie dotyczy tylko sfery cielesnej, erotycznej, zaspakajając swoje potrzeby, mężczyzna może być po prostu znudzony partnerką. Próby urozmaicenia współżycia mogą również być tymczasowe. Jeżeli nie mamy ze sobą o czym rozmawiać, mamy odmienne zainteresowania i inne temperamenty – również w sprawach erotycznych może po pewnym czasie nas nic nie łączyć.

Problemy mogą się pojawić również wtedy, gdy zaczynamy mieć dosłowny przesyt sferą seksu. Stajemy się wówczas obojętni na względy partnera. Seks staje się mało atrakcyjny, gdyż mieliśmy go przez ostatni czas zbyt dużo.

Seks po zawarciu małżeństwa

Współżycie seksualne po zawarciu małżeństwa jest niewątpliwie inny. Gdy jesteśmy już z drugą osobą, znamy ją i wiemy, że już ją „zdobyliśmy”, nasze podejście ulega zmianie. Często przestajemy się starać i adorować. Seks nie jest już czymś nowym, czymś ekscytującym. Popadamy w rutynę, wszystko jest takie przewidywalne i wbrew pozorom… nudne. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia potrzeb seksualnych i traktowania współżycia jako obowiązek małżeński – a to może być zniechęcające.

Innym problemem, który warto poruszyć jest zmniejszona chęć na seks poprzez rozczarowanie partnerem. Pierwsze zauroczenie i podniecenie znikają niczym mydlana bańka. Przyglądamy się sobie pod kątem codziennych obowiązków i relacji. Przestaje nam się podobać to, co widzimy, gdyż z początku mieliśmy zupełnie inne oczekiwania. Często bywa tak, że brak ochoty na współżycie jest pierwszym objawem tego, że w związku dzieje się coś złego. Warto wówczas o tym porozmawiać. Zastanowić się wspólnie, co może być tego przyczyną i czy można temu jakoś zaradzić.

Zamiana ról

Wciąż są w nas głęboko zakorzenione stereotypy ról seksualnych. To mężczyzna jest tym, który zdobywa i prowokuje. To on rozpoczyna inicjację seksualną i on prowadzi w tej „grze”. Czasy jednak się zmieniają i kobiety podjęły część tej roli. Niektórym mężczyznom może to się podobać – może ich to podniecać i rozpalać nowy ogień, a innych…

Istnieją mężczyźni, których rola kobiety zdobywcy – odstrasza. Gasi w nich pożądanie i zamiast wchodzić z rozkoszą w nową seksualną przygodę – wzbraniają się przed nią i uciekają. Jeżeli zamierzamy odwrócić rolę w związku, warto dobrze poznać partnera i przypadkiem nie zrobić czegoś, co jeszcze pogorszy Wasze wzajemne relacje w łóżku.

Źródło: „Seks dla każdego” Zbigniew Lew-Starowicz


Strzałka w prawo

Sonda

Grafika sondy

Moje życie seksualne oceniam jako:

wspaniałe
14.0%
całkiem niezłe
38.0%
dające wiele do życzenia
26.0%
beznadziejne
22.0%

Najnowsze komentarze

  • 94.254.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    Nie pomoże woda z Wisły, kiedy jaja ci obwisły!