Diadem, bransoletka czy naszyjnik z brylantem? Biżuteria dla panny młodej - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Diadem, bransoletka czy naszyjnik z brylantem? Biżuteria dla panny młodej

Diadem, bransoletka czy naszyjnik z brylantem? Biżuteria dla panny młodej

Autor zdjęcia/źródło: @ materiały Lamarqueuse

Biżuteria ślubna to nie tylko obrączka i pierścionek zaręczynowy. Niejedna panna młoda marzy o diademie, tiarze czy drobnych kryształkach zdobiących suknię, lecz co jeśli ramiona będą odsłonięte, a włosy ułożone w upięcie? Czy potrzeba wtedy naszyjnika oraz kolczyków? Kiedy zamiast biżuterii na szyję lepiej jest wybrać bransoletkę? I wreszcie: Jak sprawić, by dodatki ze sobą współgrały?

Udzielenie odpowiedzi na te pytania jest warunkiem postawienia przysłowiowej kropki nad „i” – osiągnięcia olśniewającego efektu.

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

W biżuterii tkwi ogromny potencjał – dzięki niej da się modelować figurę i kontur twarzy. Długie wisiorki rozciągają sylwetkę, a kolie nadają jej masywności. Wiszące kolczyki wyszczuplają okrągłą twarz, a okrągłe (lub w obłym kształcie) łagodzą ostre rysy.

Biżuterię ślubną dobieramy jednak dopiero wtedy gdy mamy już suknię, welon i buty – zmiana kolejności jest niewskazana, bo każdy z tych elementów weselnej „wyprawki” może zawierać ozdoby, które nie będą dobrze komponowały się z resztą błyszczących dodatków. Biżuteria powinna być dopełnieniem całości, a nie sprawiać wrażenie przesytu. Wiele sukien ślubnych ma paski bądź gorsety z cyrkoniami i kryształami, co sprawia, że zbędne stają się naszyjnik i bransoletka. Można wówczas postawić na wysadzane kamieniami szpilki bądź pomyśleć o ozdobieniu głowy opaską, grzebieniem czy diademem.

Trzeba też zwrócić uwagę na krój sukni, a zwłaszcza na dekolt – im jest mniejszy, tym skromniej powinna zostać ozdobiona szyja. Przy dekoltach w kształcie litery V wskazane są tylko bardzo cienkie łańcuszki.

Duże znaczenie ma też kolor sukni: do białej najbardziej pasuje biżuteria z białego złota lub srebra, natomiast do sukni o barwie ecru lub cappuccino – ozdoby z żółtego lub różowego złota. Dylemat pojawia się, gdy pierścionek zaręczynowy jest w żółtym, natomiast reszta biżuterii w srebrze bądź białym złocie. Łącznikiem może stać się dwukolorowa obrączka, która przełamuje schemat i wygląda bardzo efektownie w nowoczesnych projektach jubilerskich: http://www.lamarqueuse.pl/obraczki-slubne/dwukolorowe.

Biżuteria a motyw przewodni wesela

Biżuteria ślubna powinna korespondować ze stylem, w jakim będzie utrzymana cała uroczystość. Perły i diademy wybierają panny młode, które planują eleganckie przyjęcia, np. w pałacowych wnętrzach. Na weselach folkowych za ozdobę na głowę służy wianek, natomiast miejsce bransoletki zajmuje bukiet na rękę przywiązany wstążką. Kolie i grzebienie do włosów wspaniale wyglądają na imprezach inspirowanych klimatem lat 20., natomiast skromne naszyjniki z zawieszką w kształcie piórka idealnie pasują na wesela w stylu boho. Jeśli zaś pani młoda nie wybrała żadnego motywu przewodniego, a stawia po prostu na klasykę i ponadczasową elegancję, powinna wybierać spośród ozdób z diamentami – te drogocenne kamienie są idealne na ślub: symbolizują doskonałość i trwałość uczucia.