Czy można opalać się na balkonie? Zdziwisz się! - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Czy można opalać się na balkonie? Zdziwisz się!

Czy można opalać się na balkonie? Zdziwisz się!

Autor zdjęcia/źródło: Photo by Nguyen Dang Hoang Nhu on Unsplash

Sprawa opalania się na swoi balkonie wcale nie jest taka oczywista. Zobacz, co mówią przepisy.

Uwielbiamy latem przebywać na słońcu, a niektórzy z nas pasjami się opalają. Podczas, gdy opalanie na plaży, czy w ogrodzie jest rzeczą jasną, tak już opalanie na balkonie niekoniecznie musi być zgodne z prawem. Czy zatem można się opalać na balkonie?

Opalanie na balkonie: czy można?

Wydawałoby się, że Twój balkon jest częścią Twojego mieszkania, więc możesz czuć się na nim swobodnie. Okazuje się jednak, że nie do końca. O ile opalanie się na balkonie w kostiumie jest Twoją sprawą, o tyle zdjęcie jakiejś części garderoby bądź opalanie się bez kostiumu może budzić wątpliwości.

Jeśli Twoje nagości i opalanie na balkonie oburzą jakiegoś sąsiada, może on bowiem zaalarmować policję, która prawdopodobnie uzna opalanie się topless lub nago za tzw. „nieobyczajny wybryk”. Wówczas funkcjonariusze mogą wymierzyć Ci karę z artykuły 140. Kodeksu Wykroczeń, który stanowi, że „karze grzywny, a nawet aresztu podlega ten, który dopuszcza się nieobyczajowego wybryku”. Jaka może być kara za opalanie się topless na balkonie? Możesz zostać ukarana mandatem w wysokości nawet 1500 zł.

Czego jeszcze nie powinniśmy robić na balkonie?

O ile trzymanie pewnych rzeczy na balkonie jest kwestią wewnętrznego regulaminu osiedla bądź budynku, są jednak pewne kwestie, na które warto uważać. Jedną z nich jest grillowanie na balkonie, które nie dość, że przeszkadza sąsiadom, to może również spowodować zagrożenie pożarowe.

Ważne jest także trzymanie na balkonie przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych, jak na przykład donice, parasole itp. Jeśli taka doniczka spadnie na przechodnia, możemy zostać oskarżeni o naruszenie art. 75. par. 1. Kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów, podlega karze grzywny do 500 zł lub karze nagany”.

CZYTAJ TEŻ >> Na co wracać uwagę wybierając wyjazd z dzieckiem?