Opublikowany przez:
Kasia P.
2016-11-10 13:18:32
Nikt nie lubi myśleć o swoim dziecku w ten sposób, a na pytanie czy boisz się o przyszłość swojego dziecka, reagujemy alergicznie. Nie można jednak uciekać przed faktami, a statystyki zachorowalności dzieci na nowotwory na Warmii i Mazurach są zatrważające. Nawet jeśli nie przypisujesz zbyt dużej wagi statystykom, pomyśl o wszystkich tych rodzicach, którzy teraz siedzą nad łóżkami swoich chorych dzieci i wyrzucają sobie, że nie zrobili badań wcześniej. Nie popełniaj tego błędu i weź udział w akcji: „Przegląd malucha”. To nic nie kosztuje!
Skorzystaj z tzw. białej soboty i przyjedź z dzieckiem do szpitala na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania zmian nowotworowych na wczesnym etapie, gdy nie ma jeszcze niepokojących objawów. Każde zapisane na akcję dziecko będzie miało wykonaną morfologię krwi i usg jamy brzusznej. Zapisy na Białą Sobotę 19 listopada odbędą się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w godz. 8-15 pod nr tel. 89 53 93 456.
Gwałtownie rośnie liczba zachorowań na nowotwory u dzieci na Warmii i Mazurach! W 2015 r. w regionie zdiagnozowano 34 nowe zachorowania na nowotwory u dzieci. W tym roku tylko do końca października odnotowaliśmy w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie już 45 zachorowań.
Niestety, wciąż sporo dzieci trafia na oddział dopiero z zaawansowanym nowotworem. Aby zwrócić uwagę na wczesną profilaktykę, Szpital Dziecięcy w Olsztynie wspólnie z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” organizuje akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla dzieci „Przegląd malucha”.
Wnikliwie obserwujmy swoje dzieci, a przynajmniej raz w roku wykonujmy im profilaktycznie morfologię krwi i usg jamy brzusznej. Badania te dają mnóstwo informacji na temat stanu zdrowia dziecka, a jednocześnie są nieinwazyjne – podkreśla dr n. med. Wanda Badowska, ordynator Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Leczymy obecnie dwoje dzieci z rozpoznaniem bardzo złośliwego nowotworu – Neuroblastoma. W obu przypadkach dzieci miały wykonane usg jamy brzusznej z innego niż nowotwór powodu i zostały „wyłapane” na etapie bardzo małego guza.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
gocha2323
2016.11.11 21:33
bardzo fajnie jak organizowane są takie badania! musze koniecznie robić co jakiś czas badania krwi mojego synka!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!