Alergię IgG trudno jest wykryć, dlatego nazwana została utajoną. Jeśli po zjedzeniu jakichś określonych pokarmów odczuwasz przykre dolegliwości nie stosuj samodzielnie diety eliminacyjnej, tylko udaj się do lekarza. W zależności od objawów może to być gastrolog, alergolog, a nawet ginekolog jeśli pojawią się infekcje intymne.
Przeważnie tego rodzaju alergia objawia się niestrawnością, która w normalnych warunkach jest reakcją obronną organizmu chroniącą przed zjedzeniem nieświeżej żywności. Jednak gdy niestrawność pojawia się zbyt często trzeba skonsultować ją z lekarzem pod kątem alergii.
Alergia utajona IgG może pojawić się nawet do 96 godzin po spożyciu uczulającego składnika, dlatego tak trudno ją wykryć. Lepiej więc samodzielnie nie eksperymentować z eliminacją poszczególnych składników potraw tylko zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie testy, na których podstawie określi rodzaj uczulającego alergenu.
Objawy alergii IgG
Trudno je powiązać tylko i wyłącznie z alergią pokarmową, ponieważ mogą być one wynikiem dzisiejszego szybkiego i stresującego trybu życia, a należą do nich m. in.
Częste i długotrwałe zmęczenie, migrenowe bóle głowy, nawracające i przedłużające się infekcje – także intymne, zawroty głowy, biegunka, wymioty.
Długotrwała, niewykryta i nieleczona alergia może powodować przewlekłe stany zapalne, co wpływa na działanie hormonów płciowych i powoduje kłopot z zajściem w ciążę.
Skąd się bierze alergia IgG?
Na szczęście alergia tego typu jest alergią nabytą, nie wrodzoną co oznacza, że można się z niej wyleczyć. Jej przyczyną w głównej mierze jest stres i niewłaściwe odżywianie, a także leki jakie przyjmujesz podczas leczenia pojawiających się infekcji. Powinnaś uważać również na leki na niepłodność przepisywane ci przez lekarza ginekologa. Obserwuj uważnie reakcje swojego ciała i zgłaszaj wszystkie niepokojące objawy. Może się zdarzyć, że zareagujesz na nie inaczej niż większość pacjentek. W takim przypadku reakcja alergiczna powoduje uszkodzenie bariery jelitowej i rozszczelnienie połączeń międzykomórkowych. Alergeny dostają się do krwi i powstaje reakcja obronna organizmu.
Alergię IgG może również przekazać matka dziecku w czasie ciąży, a także karmienia piersią.
Jak leczyć alergię IgG?
Najważniejsze w leczeniu alergii IgG jest wykrycie alergenu lub alergenów, które ją powodują. W tym celu należy się zgłosić do lekarza. Eliminowanie na własną rękę wybranych grup pokarmów nic nam nie da, a dodatkowo utrudni tylko diagnostykę i rozreguluje nasz organizm. Lekarz przeprowadzi odpowiednie testy i ustali dietę eliminacyjno-rotacyjną. Dzięki niej zostanie przywrócona równowaga w organizmie i zregenerowany przewód pokarmowy. Po jakimś czasie możliwe będzie nawet wrócenie do spożywania wyeliminowanych pokarmów.
Zobacz więcej na niepłodnirazem.pl.