Co myślisz, gdy słyszysz o leczeniu homeopatycznym? Nie masz zaufania do tej nowo brzmiącej metody?
Homeopatia jest to metoda leczenia, w której pacjenta traktujemy w sposób indywidualny i całościowy. Cóż to znaczy? Dla lekarza stosującego tę metodę leczenia ważne są nie tylko objawy choroby, lecz przede wszystkim to, co różni tego właśnie pacjenta od innego chorującego na tę samą chorobę. Każdy z nas jest innym człowiekiem, inaczej choruje i inaczej odczuwa objawy swojej choroby. Weźmy np. katar: jeden pacjent kicha, inny ma zatkany nos, jeszcze innemu woda leci z nosa jak z kranu i nos cały jest czerwony, jeszcze inny pacjent ma katar ropny żółty lub zielony. Jednemu nos odetka się w ciepłym pomieszczeniu, innemu lepiej jest oddychać na świeżym powietrzu. Każdy z tych pacjentów będzie potrzebował innego leku homeopatycznego. Podobnie jest z gorączką towarzyszącą infekcji. Jeden pacjent ma dreszcze i uczucie zimna, inny jest rozpalony i lepiej czuje się w chłodzie. Jeden się poci, inny nie, jeszcze inny ma silne bóle głowy, nadwrażliwość zmysłów – razi go światło, przeszkadza hałas, ma przeczulicę skóry i jest wrażliwy na dotyk. To wszystko interesuje lekarza homeopatę. Nie tylko fakt zachorowania na infekcję.
Przeczytajcie co o homeopatii mówi pani doktor Joanna Gzik pediatra i jednocześnie Ekspert Towarzystwa Homeopatii Klinicznej w artykule: Homeopatia – podstawy leczenia, które warto znać!>>
Ufacie tej metodzie? Zamierzacie stosować taką profilaktykę lub leczenie? Podzielcie się swoimi planami i doświadczeniem.