1.Czy sąd może nie wyrazić zgody na przekształcenie budynku gospodarczego na usługowy jeśli były mąż nie wyraża zgody argumentując, że chcę przejąć majątek dziecka /córka ma 13 lat/?
2. Jakie obowiązki powinien spełniać kurator dziecka oprócz podpisania umowy?
Dom jest darowizną z dorobku odrębnego byłego męża,czyli jeden z czterech posiadanych przez niego domów.Przed ślubem podpisałam intercyzę, więc i po rozwodzie zostałam z niczym /Rozwód bez orzekania pomimo ,że to on odszedł do kochanki/ Nadmienię, że przy mnie wychowują się dzieci.Sądownie trzy lata temu wydzierżawiłam całą posesję na 25 lat ,została sporządzona umowa z przedstawicielem-kuratorem córki i zaakceptowana przez sąd. Sąd wtedy nie wezwał byłego męża na sprawę a tylko mnie zapytał o to co sądzi ex na ten temat .Poinformowałam sąd , ze jestem w trakcie rozwodu, ale ex chyba nie ma nic przeciwko , bo nie chce płacić mi alimentów twierdząc, że mogę utrzymać się poprzez wynajem pokoi.Taki zapis istnieje także w pismach ze sprawy rozwodowej. Dodatkowo na trzy dni przed rozprawa o przekroczenie zwykłego zarządu zadzwoniłam z zapytaniem czy ex nie ma nic przeciwko bym rozpoczęła działalność a on nawet wyraził aprobatę dla tego pomysłu.Na obecnej sprawie wszystkiego się wypiera,twierdząc, że wszystko odbyło się bez jego wiedzy i że nie odbyła się żadna rozmowa.
Z powodu braku pracy i funduszy , remont na przystosowanie budynku do agroturystyki trwał dwa lata ,córka ma założone konto na które w/g umowy będzie przelewane 10% dochodu z agroturystyki.Przez te wszystkie lata były mąż był informowany przeze mnie, co robię z majątkiem córki,obyło się bez zastrzeżeń. W tej chwili chcę stworzyć sobie dodatkowe miejsce pracy gdyż sezon turystyczny trwa 2-3 miesiące , otwierając zakład usługowy tapicerstwo, z którego będzie dochód przez cały rok, ale potrzebny jest budynek usługowy.Obie działalności chce otworzyć jako jedna firma z powodów finansowych