Zamknięty wątek:
Nadwaga u córeczki
10odp.
Strona 1 z 1
Odsłon wątku: 10496dokaPoziom:
- Zarejestrowany: 22.11.2009, 15:33
- Posty: 2
Witam mam córeczkę która ma 3,5 roku i waży 30 kg, bardzo proszę o pomoc i jaką dietę mam zastosować żeby schudła. Gdy się urodziła ważyła 4330g i tak stopniowo coraz szybciej zaczęła przybierać na wadze, gdy poszłą do przedszkola zauważyłam że ma z tym problem, dzieci zaczęły się z niej wyśmiewać i nie wiem co będzie dalej, Jadamy kanapki z chlebem razowym i ramą plus wędlina czy ser i jogurty naturalne, nie wiem co mam jeszcze zrobić żeby było dobrze. Gdzie iść do lekarza i jakie badania zrobić żeby sprawdzić czy córka jest zdrowa, mieszkam w okolicy Nowego Miasta Lubawskiego i nie wirem gdzie najbliżej mogłą bym otrzymać pomoc w tej sprawie, Bardzo proszę o pomoc
jeśli odżywiacie się prawidłowo i córka nie podjada słodyczy to może mieć jakiś problem zdrowotny np: tarczyca lub cukrzyca! najlepiej udać się do pediatry a tam pewnie dostaniecie skierowania do odpowiednich specjalistów
aśka rPoziom:
- Zarejestrowany: 31.03.2009, 13:19
- Posty: 3249
2
Idź do lekarza rodzinnego niech zrobią jej podstawowe badania pod kątem cukrów, tarczycy no i morfologia i mocz jak się okaże że na szczęście jest zdrowa to wystarczy nauczyć dziecko jeść dużo warzyw, bo z owocami to trzeba uważać chociaż z rana dla dodania energii jakoś bardzo nie szkodzą no i przede wszystkim ostatni posiłek powinien być zjedzony na dwie a nawet trzy godziny przed zaśnięciem to wtedy zdąrzy go strawić przed spaniem.
czasami nadwaga nie wynika ze złego odzywiania ale z innych zaburzeń - dziwne że do tej pory pediatra nie zwrócił na to uwagi
osaPoziom:
- Zarejestrowany: 26.11.2009, 13:35
- Posty: 998
4
Doka nie watpliwym jest, że musisz zgłosić się koniecznie do lekarza pediatry, który skieruje was na badania. Pierwsze jakie przychodzi mi na myśl to określenie poziomu hormonów.Często niedoczynność tarczycy powoduje tak duży przyrost masy ciała, do tego poziom cukru, żeby wykluczyć cukrzycę. Warto abyś dostała skierowanie do szpitala tam dziecko zostałoby przebadane pod każdym kątem. Zaś wtedy od diagnozy musicie trafić do poradni specjalistycznej, która napewno pomoże wam wyjść z tego problemu. Dieta u dziecka jak i u dorosłego musi być ustalona przez diabetologa, Sama tego nie rób. Jeśli lekarz rodzinny do obecnej chwili nie zauważyl, chociażby przy bilanasach dziecka, że jest to objaw bardzo nie pokojący, to proponuję zmienić lekarza pediatrę, ale wcześniej zasięgnij opinii o jego sposobach leczenia i podejściu do pacjentów abys znowu nie trafiła na tluka. Pozdrawiam i działaj szybko, bo nadawaga to poważna choroba, z której wynikają inne powikłania.
mam jeszcze pytanie - czy rodzice są otyli? bo może byc to dziedziczne. Jeżeli nie lub jest to nadwaga niewielka i pojawiła się dopiero w dorosłym życiu to jak najbardziej trzeba dziecko przebadać pod kątem zaburzeń hormonalnych
IsabellePoziom:
- Zarejestrowany: 03.07.2009, 17:42
- Posty: 21159
6
Koniecznie musisz cos z tym zrobić. Ja jestem właśnie taką dziewczynką z nadwagą już od czasów dziecięcych i naprawdę długo trwało zanim to zaakaceptowałam. A ludzie potrafią byc okrutni.
dokaPoziom:
- Zarejestrowany: 22.11.2009, 15:33
- Posty: 2
7
Mąż jest otyły, a ja po poraodzie Natalii też przytyłam
osaPoziom:
- Zarejestrowany: 26.11.2009, 13:35
- Posty: 998
9
To że mąż jest otyły nie znaczy, że dziecko ma być też. Są to błędy żywieniowe. Dziecko musi zostać przebadane i leczone a dieta jest wskazana, ale ta ustalona przez lekarza.
Barbara KuligowskaPoziom:
- Zarejestrowany: 04.10.2009, 09:45
- Posty: 30
10
Podstawą jest wykonanie pomiaru wzrostu i porównanie go z siatkami centylowymi. Otyłość powstała na tle zaburzeń hormonalnych jest zawsze związana z upośledzeniem wzrastania. Dzieje się tak w przypadku niedoczynności tarczycy, somatotropinowej niedoczynności przysadki mózgowej, jak również choroby Cushingha. Równolegle z otyłością pojawia się niski wzrost dziecka. Konieczne jest wtedy leczenie nie tylko dietetyczne.
W przypadku otyłości prostej decydująca jest zmiana nawyków żywieniowych dziecka. Jeżeli zmiany dietetyczne są zbyt drastyczne to dziecko reaguje niechęcią do nowej diety. Dlatego bardzo istotne jest stopniowe wprowadzanie zmian. Na początek należy:
- wykluczyć słodycze,
- wykluczyć napoje z zawartością cukru, również słodzone soki,
- wykluczyć produkty typu chipsy, frytki.